strzałka w prawoStart arrow Kronika wydarzeń arrow Wernisaż wystawy fotograficznej Danuty Pacan 27-05-2020  
obrazek nagłówkowy
StartAktualnościHistoriaZasób archiwum Wystawy on-line

bip

logo 90 lat archiwum w piotrkowie
90 lat Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

zasoby
Piotrków
Tomaszów

archiwa rodzinne

facebook

Inicjatywa Obywatel

Wernisaż wystawy fotograficznej Danuty Pacan Drukuj E-mail
    Każdy z nas ma swoje zainteresowania, których realizacja niekiedy przybiera formy atrakcyjne dla szerszego grona obserwatorów. W ten sposób pasje jednej osoby mogą okazać się inspiracją dla innych. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę był wernisaż wystawy fotograficznej Pani Danuty Pacan – pracownicy tomaszowskiego oddziału naszego archiwum, a także miłośniczki fotografii.
    Wernisaż ten odbył się w dniu 15 stycznia 2016 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Na wystawie zaprezentowano cykl fotografii autorstwa Danuty Pacan, ukazujących nie tylko florę i faunę okolic Tomaszowa Mazowieckiego, lecz również innych miejsc do których dotarła podczas swych wypraw z aparatem. Uwiecznione w ten sposób obrazy, często niepowtarzalne i ulotne, cieszyły oko zwiedzających budząc emocje i refleksje nad pięknem, często w codziennym pośpiechu niedostrzeganym.
    Uczestnikami spotkania z autorką fotografii byli również jej współpracownicy z archiwum, z dr Tomaszem Matuszakiem – jego dyrektorem na czele. Serdecznie gratulujemy Pani Danucie pasji i talentu, z zaciekawieniem oczekując na kolejne odsłony jej prac.

 
Autorka fotografii w otoczeniu gości
 
Nie zabrakło również piotrkowskich
i tomaszowskich archiwistów
 
Chwile zadumy
 
Magia obrazu malowanego światłem
 
Majestat przestrzeni
 
Arcydzieło natury i artysty

< Poprzedni   Następny >