strzałka w prawoStart arrow Kronika wydarzeń arrow Sztuka, słowa, metal, liczby, czyli rzecz o monecie 28-05-2020  
obrazek nagłówkowy
StartAktualnościHistoriaZasób archiwum Wystawy on-line

bip

logo 90 lat archiwum w piotrkowie
90 lat Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

zasoby
Piotrków
Tomaszów

archiwa rodzinne

facebook

Inicjatywa Obywatel

Sztuka, słowa, metal, liczby, czyli rzecz o monecie Drukuj E-mail
    Wiedzę na temat historii powinniśmy czerpać nie tylko z literatury czy Internetu, lecz w znacznej mierze ze źródeł historycznych. Aby jednak w pełni z nich korzystać, w pierwszej kolejności należy nauczyć się je rozpoznawać i klasyfikować. Promocji wiedzy historycznej, a często również wiedzy o źródłach historycznych służą cykliczne wykłady otwarte współorganizowane przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim.
    Kolejny z nich odbył się w dniu 26 listopada 2015 r., w siedzibie Oddziału naszego archiwum w Tomaszowie Mazowieckim. Na zaproszenie organizatorów prelekcję pt. „Sztuka, słowa, metal, liczby, czyli rzecz o monecie” wygłosił dr inż. Andrzej Fąk. Odczyt spotkał się ze znacznym zainteresowaniem lokalnego środowiska historyków i miłośników historii. Warto podkreślić, iż częste spotkania z historią organizowane przez nasze archiwum są również doskonałą okazją do zapoznania się również z innymi formami promocji wiedzy historycznej. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzeć eksponowaną aktualnie w holu oddziału wystawę pt. „Kongres Wiedeński 1815 r. Region i kraj w cieniu nowego ładu”, opracowaną w wyniku projektu edukacyjnego przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.
    Szeroki zakres tematyczny tomaszowskich wykładów otwartych stanowi ważne uzupełnienie życia kulturalnego miasta, przyciągając do siedziby tomaszowskiego oddziału archiwum miłośników historii, nie tylko regionalnej.

 
Miłośników historii powitał
dr Andrzej Wróbel – kierownik
Oddziału archiwum
 
Dr inż. Andrzej Fąk
podczas prelekcji
< Poprzedni   Następny >