strzałka w prawoStart arrow Kronika wydarzeń arrow 340 lat panowania "Chrobrego" w trybunalskim grodzie 27-05-2020  
obrazek nagłówkowy
StartAktualnościHistoriaZasób archiwum Wystawy on-line

bip

logo 90 lat archiwum w piotrkowie
90 lat Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

zasoby
Piotrków
Tomaszów

archiwa rodzinne

facebook

Inicjatywa Obywatel

340 lat panowania "Chrobrego" w trybunalskim grodzie Drukuj E-mail
    Tradycja jest siłą, a uszanowanie jej cnotą. Wie o tym dobrze społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, czego świadectwem było zorganizowanie uroczystych obchodów jubileuszu 340-lecia szkoły. Obchody rocznicowe miały miejsce w dniu 9 listopada 2015 r. w zabytkowej auli szkoły. Bogaty program imprezy oferował licznie zebranym gościom nietypową, acz pouczającą lekcję historii zarówno samej szkoły, jak i miasta w którym funkcjonuje od ponad trzech stuleci. Historia szkoły, sylwetki jej absolwentów, prezentacje multimedialne i okolicznościowy film dokumentalny złożyły się na ciekawe w formie i treści spotkanie.
Nie zabrakło również akcentu archiwalnego. Na potrzeby realizacji przedsięwzięcia Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim udostępniło wystawę pt. „1914-1918 Piotrków i piotrkowianie w czasie wojny i okupacji”. Dwadzieścia barwnych plansz ekspozycji opracowanej w ramach projektu edukacyjnego przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w ubiegłym roku, spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.
Piotrkowscy archiwiści składają społeczności wiekowej szkoły najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów oraz owocnego współtworzenia historii naszego miasta i regionu.

 
Na spotkaniu nie zabrakło
okolicznościowych prezentów
 
Dyrektor archiwumiał prezentował
zainteresowanym wystawę
 
Dwadzieścia barwnych plansz
ozdobiło wiekowe I Liceum
 
Archiwalia opatrzone komentarzami
rozbudzały wyobraźnię
< Poprzedni   Następny >