strzałka w prawoStart arrow Kronika wydarzeń arrow To idzie młodość - konferencja naukowa w Radzyniu Podlaskim 28-05-2020  
obrazek nagłówkowy
StartAktualnościHistoriaZasób archiwum Wystawy on-line

bip

logo 90 lat archiwum w piotrkowie
90 lat Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim

zasoby
Piotrków
Tomaszów

archiwa rodzinne

facebook

Inicjatywa Obywatel

To idzie młodość - konferencja naukowa w Radzyniu Podlaskim Drukuj E-mail
    W dniach 28-29 września 2015 r. w Radzyniu Podlaskim miały miejsce obrady konferencji naukowej pod hasłem „To idzie młodość. Młodzież w ideologii i praktyce komunizmu”. Jej organizatorami były Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”. W obradach brali również aktywny udział przedstawiciele środowisk historyczno-archiwalnych z Rosji i Ukrainy.
    Ogółem w programie dwudniowej konferencji ujęte zostały trzydzieści dwa referaty, a wśród nich również trzy autorstwa przedstawicieli Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy z nich, zgłoszony przez dra Tomasza Matuszaka – dyrektora archiwum – brzmiał „Działalność młodzieży w ramach Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej na terenie województwa piotrkowskiego w latach 1975-1990”. Dr Andrzej Wróbel – kierownik Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim – wystąpił z referatem pt. „Procesy tomaszowskich działaczy Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim”. Mgr Maciej Hubka zaś zaprezentował materiał pt. „Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w województwie piotrkowskim, Działalność i pozostałość aktowa”.
Uczestnicy konferencji zapoznali się również z projekcją dwóch zwiastunów filmu fabularno-dokumentalnego pt. „Bo ta, co nie zginęła… 1945 r.”, opracowanego w ramach projektu edukacyjnego przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.

 
Dr Andrzej Wróbel i mgr Maciej
Hubka przed inauguracją obrad

 
Przedstawiciele naszego archiwum
w towarzystwie organizatora
– dr. hab. Dariusza Magiera
< Poprzedni   Następny >